Нови треньори в ДЮШ на Струмска слава

От днес част от школата на „Струмска слава“ са Чавдар Димитров, Александър Аспарухов и Емилиан Петров.

Юношата на клуба Чавдар Димитров прави първите си стъпки именно в школата на „Славата“.

Чочо е завършил НСА със специалност „Треньор по футбол“, а в момента му предстои придобиването на лиценз UEFA B.

Преминал е стаж във ФК „Национал“.

Работил е като треньор в школите на „Миньор“ (Перник) и ФК „Перник“.

В кариерата си като футболист, още като юноша, освен в „Струмска слава“, е бил част и от академията на „Витоша“ (Бистрица). Дебюта си в мъжкия футбол прави за „Витоша“ (Бистрица), след което защитава и цветовете на „Струмска слава“.

Капитанът на мъжкия отбор на „Славата“ – Александър Аспарухов, също ще бъде част от ДЮШ на „Струмска слава“.

Аспарухов има богат опит в професионалния футбол, като е бил част от отборите на „Царско село“, „Литекс“, ЦСКА 1948, „Монтана“, „Марек“ и „Струмска слава“.

В момента учи в Югозападния университет „Неофит Рилски“, а също така му предстои придобиването на лиценз UEFA B.

Юношата на „Струмска слава“ Емилиан Петров също ще продължи работата си в ДЮШ на клуба като помощник-треньор.

Пожелаваме късмет и много професионални успехи на младите треньори!

Сподели: